post@dreamaquarium.no +47 41 21 04 80 Carl Konows Gate 49 Laksevåg Bergen

Rainfords Goby- Koumansetta rainfordi

Rainfords Goby- Koumansetta rainfordi

Rainfords Goby- Koumansetta rainfordi

kr 449.00

Common name: Rainford'S Goby
Scientific name: Amblygobius rainfordi
Norsk navn: Rainfords goby

Engelsk navn: Rainford's goby eller Court Jester Goby.

Størrelse: M

Tomt på lager

Varenummer: 1900-50 Kategorier: , ,
0000

 

SLEKTSBESKRIVELSE

Koumansetta er en slekt av gobyer med 2 medlemmer: K. rainfordi og K. hectori. I motsetning til de fleste andre gobyer som tilbringer mye tid liggende på substratet, er Koumansetta-gobier stort sett i vannsøylen. De fleste arter er også altetende, og spiser dermed alger i tillegg til små dyr.

UTSEENDE

Pilformet goby med falske øyer på bakkroppen og horisontale røde linjer. Kan bli opp til 6 cm.

ATFERD

En rolig og fredelig fisk som er fullstendig revsikker.

MATVANER

Rainfords goby vier hele sin tid til å nappe alger fra levende stein og sand. Den vil også sile substratpartikler gjennom munnen sin og ut av gjellene like mange andre gobyer. Kan også spise små krepsdyr og lignende. Den vil ikke alltid akseptere preparert fór, og det kan i de tilfeller være viktig at akvariet har tilstrekkelig med filamentøse alger for at gobyen skal overleve.

SYKDOM 

OPPDRETT

VANSKELIGHETSGRAD

Dette er en enkel fisk og siden den er liten og ikke har behov for svømmeplass kan den fint gå i et lite akvarium.

Tilleggsinformasjon

Vekt 3 kg
Dimensjoner 15 × 15 × 30 cm
Reef kompatibel

Ja

Temperament

Fredelig

Vanskelighetsgrad

Moderat